Sociální sítě v ČR

Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest, LinkedIn a mnoho dalších jsou velmi populární sociální sítě, na kterých tráví svůj čas miliony Čechů každý den. Ukážeme Vám ty nejzajímavější informace o sociálních sítích a jejich využití pro Vaši efektivitu a zisk.

Sociální sítě jsou pro firemní klientelu v České republice zatím pole neorané. Zásadní chybou je fakt, že firmy velmi často a příliš podceňují přínos sociálních sítí na tržby a udržení si zákazníka.

Proč je důležité nepodceňovat marketing na sociálních sítích?

Každodenní přihlášení a shlédnutí sociálních sítí na telefonu, nebo počítači se stalo pro většinu uživatelů sociálních sítí každodenním rituálem. Statisticky je dokázáno, že první ranní úkon, který lidé dělají, je otevření profilu na sociálních sítích. Pak následně v celku pravidelných intervalech po celý den opakovaně sjíždí zeď, novinky, fotky, přátele,…. A když Vás na nich často uvidí, zapamatují si Vás a Vaši značku, jakmile budou chtít koupit to, co prodáváte, vybaví se jim Vaše značka. Jeden z nejefektivnějších prodejů zboží, či služeb je přeci přes doporučení.

Nepodceňujte sílu sociálních sítí v ČR. Při efektivním použití webové analytiky, dokážete vytěžit ze sociálních sítí maximum.

Facebook bezkonkurenčně vede s cca 3.8 mil. uživateli

Podle údajů od společnosti Facebook v Česke republice aktivně využívá sociální síť FB cca 3.8 milionů uživatelů. Dle našich měření bude ale reálných hodnotných účtů něco kolem 2 – 2.2 mil..

Facebook je dnes jedna ze základních věcí, která ovlivní počet příchozích návštěvníků. Facebook neustále mění to, jak budou stránky vypadat, ať už se má na mysli úvodní obrázek, či jak se bude chovat, změna Timeline (časová osa) a dále méně podstatné věci. To vše samozřejmě za účelem vylepšení vlastností, přehlednosti a účinnosti pro Vás i pro běžné uživatele.

Facebook je zajímavou variantou pro doplnění standardního SEM marketingu a rozhodně nedoporučujeme podceňovat jeho sílu.

Máte-li zájem o Facebookové služby, navštivte naši kategorii facebook & reklama .

Chcete-li si vytvořit svůj první firemní facebookový účet – doporučujeme si přečíst náš blogový článek Návod na vytvoření firemní facebookové stránky.

Twitter cca 200.000 tisíc uživatelů a stále roste

Twitter je poskytovatelem sociální sítě formou mikroblogu, který umožňuje posílat a číst příspěvky jiných uživatelů. Těmto příspěvkům se říká tweety, jejich délka je omezená na 140 znaků a zobrazují se na uživatelově profilové stránce a na stránkách odběratelů (followers), Bloger neboli přispěvatel může omezit zobrazování svých příspěvků pouze na vybraný okruh followerů, nebo povolit přístup komukoliv.

Followeři dostávají tweety buď přes hlavní stránku Twitteru, pomocí krátkých textových zpráv nebo externích tweet aplikací. Internetová služba je poskytována zdarma, ale zasílání SMS je za běžný poplatek poskytovatele telefonních služeb.

Google+ se stává nutností, cca 450 tis. uživatelů

Nemáte Google +? Chyba! Přicházíte o mnoho potencionálních návštěvníků! Firemní profil Google+ Pages je integrován přímo do fulltextového vyhledávání Googlu. tzv. Direct Connect ušetří firmám s vysokou konkurencí nemalé náklady s reklamou, protože při zadání konkretního názvu značky, produktu, či služby, bude google upřednostňovat firmy s propojeným účtem Google+, nebo zobrazí rovnou samotný profil Google+. Google sám potvrdil, že je již samozřejmostí zobrazení Google+ odkazu v (SERP) vyhledávání názvu firmy.

Nepodceňujte význam Google Plus, již nyní jsou výsledky vyhledávání mnohem výraznější, než vliv Facebooku a jiných sociálních sítí. Více o Google plus zde

Potřebujete poradit s nastavením sociálních sítí, jejich propojením a následným měřením skrz Google Analytics? Jsme zde pro Vás. 

Máte-li zájem o naše služby, zašlete nám nezávaznou poptávku.

Obratem se Vám ozveme a probereme Váš projekt zcela zdarma.

Vaše kontaktní údaje

Vaše Jméno

Email

O jaký typ služby máte zájem?

Zadejte, prosím, kontrolní text do pole níže

captcha

Bližší Specifikace