Sklik rozšiřuje délku textových inzerátů

Robot Google

Od minulého týdne Sklik rozšiřuje délku textových inzerátů, kde můžete povolit uzdu kreativitě a tvořit zajímavé a nápadité popisky. To ale není vše! Můžete také vytvářet „url cesty“, což fajnšmekři do PPC rozhodně ocení.

CAPTCHA testy vyzývají lidi, aby bylo prokazatelné, že jsou lidmi. Tento test probíhá obvykle tím, že vepíšete sekvenci písmen, čísel, nebo obrázků. Služba reCAPTCHA Google je vyspělejší – žádá se zde totiž o zaškrtnutí políčka „Nejsem robot“. Cílem tohoto je vyřazení falešných robotů, kteří stojí inzerenty miliardy každý rok.

Google kresba

Nejnovější verze Google teď už nezahrnuje žádné křížovky, či puzzle řešení, nebo políčko k zaškrtnutí. Podle videa, který Google vydal, aktualizovaná reCAPTCHA pracuje na pozadí, kde automaticky zjišťuje, zda-li je člověk člověkem, či nikoli.

Skvělé zprávy. Sklik se rozhodl udělat moudré rozhodnutí – rozšířil textové inzeráty!

Pro ty, kteří se v PPC trošku orientují a mají zkušenosti jak s AdWords, tak Sklikem, vědí, že vytvářet kreativní inzerátů u AdWords bylo mnohem jednoduší, díky větší toleranci počtu znaků.

U Skliku to bylo podstatně horší – na nadpis se mohlo použít jen 25 znaků a na další dva popisné řádky pouze 35 znaků. To vše včetně mezer. To člověk potom musel slovíčkařit a každé písmeno bylo Sofiinou volbou.

Google matrix

Jak to tedy je? Kolik znaků kam můžeme napsat? Pojďme se na to podívat blíže:

Titulek 1

30 znaků

Cílová URL

2048 znaků (tak dlouhou cílovou URL snad ale nikdo nemá)

Titulek 2

30 znaků

Sklik reklama

Popisek

80 znaků

Viditelná URL

zde pozor – skládá se z automaticky načtené domény + cesty

To je příjemná změna, oproti standardu, co myslíte? 🙂

Samozřejmě to má vliv i na CTR. Logické je, že delší a zajímavější popisek zaujme uživatele více, než nudný a krátký popisek. Proto neváhejte a optimalizujte své reklamní inzeráty, než bude pozdě!

Sklik validní

Máte zájem o naši demoverzi?

Vyplňte formulář a brzy se Vám ozveme s přístupem do testovacího rozhraní Vašeho nového e-shopu.

Profesionální e-shop Kicero na vyzkoušení zdarma

M

Shadowban na Instagramu. O co se jedná?