Jak obrátit reklamace ve svůj prospěch?

Vlastníci webových stránek po celém světě dnes používají nástroje služby Google Webmaster Tools pro diagnostiku, monitoring a optimalizaci svých stránek. Ti, kteří tuhle skvělou službu, která je navíc zdarma, nepoužívají, by měli okamžitě začít, jelikož dostáváte kvalitní informace, které jsou dnes k nezaplacení.

Nejlepší alternativa pro klíčová slova

Odkdy se obávána zpráva objevila a zamořila analytická hlášení, tak není možné přesně určit, která klíčová slova jsou nejproduktivnější. I když to není úplně stejně jako před tím i tak můžeme pořád mít přístup k datum o doporučených klíčových slovech, které jsme ztratili.

Google také samozřejmě poskytuje možnost, která Vám umožní vidět, jak se návštěvníci dostali na Váš web. Také Vám to zobrazí CTR (click – through – rate), čili míru prokliku. Takže budete perfektně informováni o tom, kolik % lidí se rozhodne kliknout na Váš link a také budete vědět průměrnou pozici Vašich stránek ve výsledcích vyhledávání.

Monitoring klíčových slov v průběhu času Vám dá důkaz o tom, co pro Vaši stránku „dobře pracuje“ a kterým směrem byste měli klíčová slova použít.

Informace, které jsou obsažené v záložce „Vyhledávací dotazy“ v souvislosti s údaji z Google Analytics, Vám poskytnou více relevantních informací o pořadí klíčových slov. Mějte ale na paměti, že tyto údaje poskytnuté službou Webmaster Tools nejsou na 100% kompletní, jelikož zobrazují jenom malý podíl klíčových slov.

Google webmaster tools

Monitorujte profil odkazů Vaší stránky

Není možné dostatečně zdůraznit význam „Odkazů na Váš web“ ze služby Webmaster Tools. Můžete přesně vidět odkazy na Váš web, samozřejmě opět s nějakou rezervou. Pro SEO je to darem z nebes, jelikož můžete pracovat z více úhlů. To vše díky datům, které tato služba poskytuje.

GWT příchozí zpětné odkazy

Dostávejte e-mailová upozornění o problémech na Vašich stránkách

Služba Google Webmaster Tools Vás okamžitě upozorní v případě, že se na Vašem webu vyskytuje problém, nebo jestli byli porušeny některé podmínky Google. Je to jeden z elementárních principů, jelikož Google Webmaster Tools je jediné místo, kde je možné zjistit, zda-li byly proti Vaší stránce provedeny zlé kroky, nebo zda-li byly cílem hackerů. Také se zde dozvíte, jestli je problém s robots.txt nebo indexací.

Samozřejmě si zde můžete nastavit zasílání e-mailů, takže se nemusíte bát opožděné informace.

Google-search-console-stara-verze

Obnovte svůj web pomocí distancové funkce

Vše ale s touto funkcí není úplně zábavné. Občas se z nějakého důvodu stane, že můžete být zasaženi penalizačním kladivem Googlu. Pokud Váš web pro Google disponuje více „červenými vlajkami“, web bude přezkoumán a budete penalizován až do doby, dokud změny na Vašem webu neprovedete a nevyřešíte podle pravidel.

Nenechte ale padat déšť na svůj průvod – není všem dnům konec. Jelikož Google Webmaster Tools nenabízí specifické informace ohledně odkazů, které byly cíleny, když byly vykonány manuální kontroly Vaší stránky, můžete ručně projít přes odkazy a odstranit ty, které jsou nepřirozené.

Obnova webu pomocí distancové funkce

Identifikace nefunkčních stránek na Vašem webu

Marketingové pravidlo – pokus se snažíte dostat návštěvníka do Vašeho obchodu, ale nemáte vystavený požadovaný produkt, návštěvník jednoduše půjde ke konkurenci. Stejné to je co se týče webových stránek. Když lidé nebudou mít přístup k Vašemu webu, půjdou zpátky do výsledků vyhledání a kliknout na něco jiného.

Hlídáním robotů z Google Webmaster Tools můžete předejít tomu, že Vaši potenciální návštěvníci budou naštvaní.

Budete mít data ohledně problémů, která souvisí s URL nebo se nacházely přímo na Vaších stránkách, když je GoogleBot indexoval. Díky těmto datům můžete opravit veškeré problémy a zlepšit uživatelské prostředí stránek.

představu o tom, jak vlastně tento chytrý nástroj pracuje.

GSC Indentifikace nefunkčních stránek

Máte zájem o naši demoverzi?

Vyplňte formulář a brzy se Vám ozveme s přístupem do testovacího rozhraní Vašeho nového e-shopu.

Profesionální e-shop Kicero na vyzkoušení zdarma

M

Shadowban na Instagramu. O co se jedná?